Obnova unutrašnjosti župne crkve

Unutrašnjost župne crkve sv. Ivana Krstitelja zadnji put uređivana je za župnika Josipa Šafara 1894. godine. Godine su učinile svoje tako da je unutrašnjost crkve dosta ruinirana i u lošem stanju. Zalaganjem sadašnjeg župnika Lovre Zaplatića prije četiri godine krenulo se u ozbiljne pripreme nakon svih odbijenica Ministarstva kulture RH. UZ pomoć ondašnje djelatnice Konzervatorskog zavoda u Karlovcu gđe Tatjane Horvatić koja je izradila svu dokumentaciju, i pod čijim je vodstvom vođen natječaj za izvođače radova.
Radovi na uređenju unutrašnjosti crkvre podijeljeni su u nekoliko faza:
Prva faza: uređenje najoštećenijeg dijela crkve – kora, s ciljem da se očuva bar minimum originalnog oslika .
Druga faza radova: uređenje stropa u lađi crkvi. Za ovaj dio ovih dana krećemo u izradu izvedbene dokumentacije, ishođenje dozvola, natječaj za izviđače radova, natječaji za prikupljanje sredstava i skupljanje istih.
Treća faza radova: uređenje zidova u lađi.
Četvrta faza radova: uređenje svetišta crkve
Peta faza radova: uređenje prostora pod korom i ulaska u crkvu.
23. svibnja poduzeće Matić iz Velike Gorice postavila je skele na kor. Vrijednost tih radova je 37,500,00 kn s PDVeom uz skele je priložen i certifikat.
račun br 36 Crkva rečica (3)
Sami radovi započinju 27. svibnja 2019. godine a vodi ih rastaurator Facan sa svojim suradnicima. Posao su dobili preko natječaja.
Na ovim stranicama transparentno ćemo vas obavještavati o radovima kao i o prikupljenjim sredstvima.
04. lipnja poduzeću Matić isplaćeno s računa župe 37.500,00 kn
05. lipnja Izvođačima restauratorskih radova za Privremenu situaciju izvedenih radova isplaćeno je 40.000,00 kn
26. lipnja isplaćena druga tranša računa u visini 30.000,00 kn.
Polako privodimo kraju prvu fazu obnove: evo par sličica pa usporedite s onima gore.