Zahvalnost je vrlina

Na Silvestarovo u 18,00 sati župnik Lovro predvodio je misu Zahvalnicu za 2019. godinu.
U svojoj homiliji posebno je naglasio da je zahvalnost jedna od osnovnih ljudskih vrlina. Biti zahvalan Bogu, ljudima na svemu. Često kukamo nad životom i tražimo samo ono loše, teško, neka nam tragači za zlatom budu primjer… njih ne zanima mulj na lopati upravo u tom mulju traže zlatno srnce. Tako i mi u životu kakav god bio možemo naći zrnce ljepotwe života. Njemu se treba radovati.
Na kraju je župnik zahvalio svima koji su sudjelovali u aktivnostima u župnoj zajednici, posebno dosadašnjem orguljašu Tomislavu Vrane, KUD-u Rečica, vatrogascima, lovcima, nogometašima. Naglasio je da smo mala župa, ali bogata aktivnostima i zajedništvom.