Proslava Svih svetih i Dušnog dana

Svetim misama u 9,00 u župnoj crkvi i 11,00  sati u kapeli svetog Florijana u Zamršju župljani predvođeni župnikom vlč Lovrom proslavili su svetkovinu Svih svetih. U svojoj propovijedi župnik je posebno naglasio dvije stvarnosti o kojima možemo razmišljati danas. Prvo današnja svetkovina nas potiče da razmišljamo o svetosti život čiji je izvor sama Svetost – Bog. Čovjek nije samo biologija, kemija ili slučajni proizvod evolucijskih procesa. Bog se sagnuo nad zemlju, oljubio je i dahnuo u nju i dao život čovjeku. Druga je stvarnost o kojoj valja razmišljati jest da smo svi pozvani na svetost. A da bi to postogli nisu dovoljne naše snage, Bog je taj koji nas čini svetima u našoj otvorenosti umom i srcem. Poslije svete mise u župnoj crkvi krenuli smo u procesiji na groblje i pomolili se i blagoslovili groblje.
Na Dušni dan na svetoj misi sjetili smo se svih naših pokojnih župljana. U svojoj propovijedi župnik je naglasio riječi svetog Jeronima da je ljudski žalovati za našim dragima, ali i da je važno razvijati osjećaj zahvalnosti za vrijeme koje su proveli s nama.