Veliki četvrtak

Misu Večere Gospodnje predvodio je naš župnik. Okupio se veliki broj naših župljana. Svoju homiliju župnik je utemeljio na riječima starozavjetnog proroka: “Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio? ”

Upravo usred slavlja Isus uzima kruh i vino, zahvaljuje Ocu nebeskome na daru života, ali i kaže svojim učenicima od sada i vi činite tako. Okupljajte se oko stola, slavite Oca nebeskoga, sjećajte se svega što sam vam govorio, činio, blagujte taj kruh i to vino tada. I to nije više samo kruh i samo vino…to sam ja…kruh i vino su samo znak moje prisutnosti sa vama. Ja sam vaša okrepa i hrana.

I kršćani to čine kroz čitavu povijest, okupljaju se na euharistiju zahvaljujući Ocu nebeskom na tom daru – daru nebeske hrane. Bila je to večer prve euharistije, prve mise.

Poslije svete mise bila Getsemanska ura. Sat klanjanja pred Presvetim. Sva slavlja pratio je naš mješoviti župni zbor.