TIJELOVO U REČICI

Procesija

Već osmu godinu za redom na posebno svečani način procesijom kroz Bogoviće i Luku obilježavamo svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi našega Gospodina.
Svetu misu predvodio je župnik vlč Lovro Zaplatić. Posebno je bilo svečano u samoj procesiji.

Župnik je u svojoj homiliji naglasio da:

U nijednom danu u godini nije jasnije kao danas: Crkva, to nisu zidovi i to nisu ljudi iza zidova. Crkva, to smo mi, to su ljudi napolju, ljudi u pokretu, ljudi koji znaju da nisu sami na putu. Kao ljudi koji imaju euharistiju kao izvor snage, na putu su s Kristom, ne marširaju trijumfalno niti je to procesija demonstriranja, nego smo glasnici mira i blagoslova. U kućama našega mjesta treba mir kojeg nalazimo u Kristu. Danas u znaku procesije a svakoga dana u tome kako živimo, što činimo i kako jedni druge susrećemo.

Poslije svete mise krenula je procesija kroz mjesto u kojoj su sudjelovali vatrogasci iz DVD Rečica Matica, Rečica Kolodvor, Dolnja Rečica i kao gosti delegacija iz DVD Sarvaš, KUD Rečica u narodnim nošnjama, lovci.